fbpx

Ręczniki dla dzieci i niemowląt — jak wybrać, by dobrze pełniły swoją funkcję?

Ręczniki dla dzieci i niemowląt to produkty, które otulają delikatne ciałka bezpośrednio po kąpieli. Osłaniają je przed chłodem i świetnie absorbują wilgoć. Zastanawiasz się, czy wszystkie ręczniki dziecięce charakteryzują się właśnie takimi właściwościami? W rzeczywistości poszczególne produkty mogą się znacznie od siebie różnić, dlatego warto zdecydować się na zakupy u sprawdzonego producenta. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę, podczas zakupu ręcznika dla dziecka. Jak je wybrać, by pełniły dobrze swoją funkcję?

Co kryje się pod określeniem ręcznik dla niemowlaka?

Ręczniki dla niemowląt to produkty stworzone z myślą o najmłodszych. Z pewnością już wiesz, że pobudzony ciepłą wodą maluch niechętnie będzie opuszczał wanienkę, a tym bardziej nie pozwoli się spokojnie ubrać. Przyjemny w dotyku i świetnie absorbujący wilgoć ręczniczek dziecięcy z całą pewnością pomoże Ci poskromić potomka.

Jeszcze kilkanaście lat temu ręczniki dla dzieci nie odróżniały się od produktów dla dorosłych niczym oprócz rozmiaru. Najczęściej mają one bowiem nieco mniejszy rozmiar, co sprawia, że są wygodniejsze w użytku. Jednak współcześni producenci artykułów dziecięcych prześcigają się w realizacji pomysłów, które sprawiają, że ich produkty są bardziej funkcjonalne, prezentują wysoką jakość wykonania i zachęcają do użytkowania ciekawym wyglądem.

Czy wiesz, że dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się ręczniki z kapturkiem, które umożliwiają dokładne osuszenie główki maluszka oraz osłaniają ją przed wychłodzeniem tuż po kąpieli?

Jakie przeznaczenie może mieć ręcznik z kapturkiem

Ręcznik dla niemowlaka najczęściej jest stosowany do otulenia mokrego ciała dziecka tuż po kąpieli. Swobodnie możesz go wykorzystać także w czasie pobytu w aquaparku lub po kąpieli w basenie ogrodowym. Ręcznik dziecięcy z kapturkiem świetnie w takiej sytuacji spełni swoją funkcję, a będzie łatwiejszy w użytkowaniu niż klasyczny szlafroczek. Ponadto, biorąc pod uwagę fakt, że maluchy nie lubią się ubierać, łatwiej będzie otulić wilgotne ciało dziecka obszernym ręcznikiem niż ubrać go w szlafroczek.

Możesz go zabrać z sobą w każdą podróż i z całą pewnością będzie on przydatny. Możesz go również wykorzystać w sytuacji awaryjnej jako podkład do przewijania lub dodatkowy kocyk.

Skład ręczników dziecięcych — co powinno zwrócić Twoją uwagę?

Obecnie dużym zainteresowaniem wśród rodziców cieszą się ręczniki dziecięce wykonane z certyfikowanej frotte bambusowej. Charakteryzuje się ona miękkością i świetnie absorbuje wilgoć. Możesz również zdecydować się na ręcznik z bawełny.

Nie poleca się natomiast produktów wykonanych ze sztucznych tworzyw, które nie pochłaniają wody i mogą narazić ciało dziecka na wystąpienie alergii skórnych. Warto wiedzieć, że tylko produkty z certyfikatem dają pewność i poczucie bezpieczeństwa. Nie narażaj zdrowia swojego dziecka, inwestując w produkty o niskiej jakości. Wybierz świadomie ręcznik dziecięcy o najwyższej jakości.

Korzyści ze stosowania ręczników bambusowych dla niemowlaka

Reasumując, ręczniczki bambusowe dla dzieci warto mieć, ponieważ:

  • gwarantują szybkie wchłanianie wody,
  • są mięciutkie delikatnie otulają ciało dziecka,
  • umożliwiają skórze swobodne oddychanie,
  • są łatwe w utrzymaniu czystości,
  • można z nich korzystać nie tylko podczas domowych kąpieli, ale również w dużych kąpieliskach i na plaży.

Zastanów się, jaki powinien być idealny ręczniczek kąpielowy dla Twojego dziecka i podejmij odpowiednie kroki, by zapewnić mu najwyższy poziom ochrony i bezpieczeństwa. Poznaj wyjątkowe ręczniczki z kapturkiem z oferty Bolo, by Twoje dziecko zawsze czuło się komfortowe.

Bolo to sklep internetowy producenta, który ze szczególną starannością projektuje kolejne wzory artykułów dziecięcych z myślą o bezpieczeństwie i komforcie najmłodszych. Na naszym blogu możesz przeczytać artykuły, które pomogły już wielu rodzicom w podjęciu właściwej decyzji. Dziś polecamy Ci artykuł pt.: Na co zwrócić uwagę wybierając kocyk do wózka na lato i zimę? oraz Prawdziwe oblicze poduszki dla niemowlaka. Sprawdź, czy to akcesorium jest potrzebne.

Zarządzaj plikami cookies