fbpx

Prawdziwe oblicze poduszki dla niemowlaka. Sprawdź czy to akcesorium jest potrzebne.

Potrzebna czy też zbędna? Jeśli potrzebna to jaką poduszkę dla niemowlaka wybrać? Czy poduszka z dziurką dla niemowląt to dobry pomysł? Bambusowa, bawełniana czy po prostu płaska poduszka dla niemowlaka? Jak przecedzić te wszystkie informacje, które krążą w czeluściach Internetu i nie zwariować? Oto garść kluczowych informacji, które przybliżą Ci funkcję poduszki i pomogą podjąć właściwą decyzję.

Zastanawiasz się, czy Twój niemowlak powinien spać na poduszce? Poznaj prawdziwe oblicze poduszki dla niemowlaka. Sprawdź, czy to akcesorium jest potrzebne.

Poduszka dla dziecka — trochę teorii

Poduszka dla niemowlaka od wielu lat jest temat sporów specjalistów i rodziców. Jedni twierdzą, że nie jest potrzeba, inni, że wręcz szkodzi, a jeszcze inni, że płaska poduszka dla niemowlaka z pewnością nie zaszkodzi. I z pewnością, każdy ma prawo do własnego zdania. Jeśli zaliczasz się do grona ostrożnych rodziców, którzy nie chcą ryzykować odkształceniem kręgosłupa lub uduszeniem poprzez przyciśnięcie główki do miękkiej poduszki, możesz wybrać produkt alternatywny. Duże, puchate poduchy, które sprawiają, że główka dziecka jest w znacznym stopniu uniesiona do góry, to rzeczywiście nie jest najlepszy pomysł. Jednak, jeśli po dokonaniu researchu świadomie chcesz kupić swojemu dziecku poduszkę do łóżeczka, zdecyduj się na produkt, który jest bardzo niski. Takie modele określa się mianem poduszek płaskich dla niemowlaka.

Najczęściej wybierane rodzaje poduszek dla niemowlaków i poduszek dla noworodków

Rodzice, którzy spodziewają się dziecka i kompletują wyprawkę dla swoich dzieci, często decydują się na zakup kompletów przeznaczonych do łóżeczek niemowlęcych. Taki komplet zawiera kołderkę, płaską poduszkę oraz ozdobne ochraniacze, które montuje się na bocznych ściankach. Oczywiście zasadność takich zestawów równie często jest podważana, podobnie jak samych poduszek. Każdy z wymienionych produktów możesz nabyć również w wersji solo. Wówczas możesz zdecydować się na konkretne modele, które w Twoim odczuciu będą bezpieczniejsze.

Do najczęściej wybieranych poduszek dla niemowląt, sądząc po atrakcyjności aukcji na popularnych portalach sprzedażowych, można zaliczyć między innymi:

  • płaskie poduszki dla niemowlaków — poduszki, które wypełnienie mają rozłożone równomiernie, ale ich wysokość jest bardzo niska. Mogą być wykonane z przyjemnej w dotyku przędzy bambusowej lub certyfikowanej bawełny.
  • poduszki z dziurką dla niemowląt — zostały stworzone z myślą o tych dzieciach, u których pojawiła się asymetria głowy. Jednak przed zakupem takiej poduszki, warto się skonsultować ze specjalistą, który namierzy przyczynę dolegliwości, które pojawiły się u Twojego dziecka.

Płaska poduszka dla niemowląt czy sen bez poduszki?

Z odpowiedzią na to pytanie możesz się nie spieszyć. Taki model możesz kupić maluszkowi od pierwszych dni życia, jak i kilkulatkowi, który właśnie zaczyna przygodę ze spaniem w swoim pierwszym łóżku. Kręgosłup dziecka rozwija się najbardziej intensywnie przez pierwsze lata życia. Z tego powodu płaską poduszkę możesz spokojnie nabyć niemal w dowolnym okresie. W całym tym zamieszaniu z poduszkami najważniejsze jest bowiem, by podjąć decyzję zgodną z własnymi przekonaniami oraz wiedzą. W końcu to każdy rodzic odpowiada za swoje dziecko i powinien mu zapewnić warunki do zdrowego i bezpiecznego snu.

Podsumowanie: poduszka dla niemowląt — czy to dobry pomysł?

Bez wątpienia decyzja o tym, czy kupić poduszkę dla niemowlaka, jest kwestią indywidualną. Przed dokonaniem zakupów, warto zatem rozważyć zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty. Zadbaj o to, by skorzystać z porady zaufanego specjalisty lub przeczytaj wypowiedzi znanych i szanowanych pediatrów oraz fizjoterapeutów. Być może ich przekaz sprawi, że podjęcie tej decyzji nie będzie dla Ciebie aż takie trudne.

Jeśli już wiesz, że chcesz zamówić poduszkę płaską dla niemowlaka, zdecyduj się na model uszyty z antyalergicznych materiałów, np. w postaci tkaniny bambusowej. Sprawdź, certyfikat jakości i wybierz model, który w przyszłości może służyć również jako siedzisko lub jako dodatkowa poduszka do wózka. Nowoczesne płaskie poduszki mają ciekawe wzory i kolory. Z tego powodu stają się często nawet ulubioną przytulanką, bez której popołudniowa drzemka po prostu nie może się wydarzyć!

Szukając idealnej płaskiej poduszki dla niemowlaka, koniecznie zwróć uwagę na produkty proponowane przez markę Bolo. Być może spełnią one również Twoje oczekiwania.

Zarządzaj plikami cookies