fbpx

Otulacz, czyli kocyk do fotelika. Kit czy hit?

Rosnące oczekiwania rodziców bez wątpienia sprawiają, że gadżety niezbędne do wychowywania dziecka również się zmieniają. Wraz z wprowadzeniem obowiązkowego przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych już od pierwszych dni życia, oferta kocyków do fotelika wciąż ewoluuje. Klasyczne i uniwersalne kocyki nie zawsze spełniały oczekiwania bardziej wymagających rodziców. Z tego powodu stworzone zostały otulacze do fotelika. Czym są i czy warto w nie inwestować? Poznaj zalety takich produktów i podejmij właściwą decyzję.

Nie wiesz, jaki otulacz do fotelika wybrać? A może szukasz kocyka do fotelika samochodowego? Otulacz, czyli kocyk do fotelika. Kit czy hit?

Otulacz do fotelika — co jest?

Otulacz do fotelika to unowocześniona forma kocyka. Jak sama nazwa na to wskazuje jego główną funkcją, jest otulenie ciała dziecka, które jest już w foteliku samochodowym. Otulacz umieszcza się w foteliku, zanim włoży się do niego dziecko. Należy umieścić go w taki sposób, by przez otwory można było przełożyć pasy bezpieczeństwa. Większość modeli popularnych otulaczy do fotelików jest uniwersalna. Na rynku można także znaleźć modele, które są dedykowane do konkretnej linii fotelików samochodowych. W rzeczywistości i jedne i drugie pełnią taką samą funkcję. Bez wątpienia ułatwiają regulację temperatury ciała maluszka od momentu opuszczenia domu, przez całą podróż samochodem wraz z powrotem do domu.

Otulacze są przeznaczone dla najmłodszych dzieci, czyli od pierwszych dni od narodzin do ukończenia około roku. Górna granica zależy od rodziców. Ale to właśnie ta grupa dzieci najczęściej przenoszona jest w foteliku samochodowym z domu do auta i z powrotem. A otulacz chroni małego pasażera przed przegrzaniem i oszczędza rodzicom kłopotów w czasie ubierania i rozbierania dziecka.

Kocyk do fotelika samochodowego — cechy charakterystyczne

Otulacze do fotelika lub kocyki do fotelika samochodowego to produkty, które bez wątpienia powinny również spełniać wszystkie wymagane normy. W zależności od pory roku dziecko będzie dotykało swoją skórą materiału, z którego ów otulacz został wykonany. Ponadto, mimo że większość nowoczesnych fotelików jest wyposażona w specjalne kanaliki odprowadzające pot, to i tak skóra dziecka jest narażona w czasie podróży autem na nadpotliwość. Z tego powodu otulacz lub kocyk na fotelik samochodowy powinien być wykonany z materiałów z certyfikatem jakości.

Drugą kwestią są otwory na pasy. By bez trudu można było je przełożyć, otulacz powinien być dopasowany do regulacji wysokości pasów. Wówczas dziecko będzie bezpiecznie siedziało w foteliku, pasy będą przylegały do ciała, a otulacz okryje malucha i ochroni przed wychłodzeniem.

Otulacz do fotelika kontra kocyk na fotelik samochodowy

Zastanawiasz się co wybrać? Czy otulacz do fotelika na zimę to dobry pomysł? Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na przepisy o ruchu drogowym, które jednoznacznie określają, że każde dziecko powinno podróżować w specjalnym foteliku samochodowym. Dziecko, które siedzi w foteliku ubrane w zimowy kombinezon lub kurtkę, jest narażone na niebezpieczeństwo. Wszystko dlatego, że pasy, by mogły utrzymać ciało malucha we właściwej pozycji, powinny bezpośrednio przylegać do jego ciała.

Jeśli w takim obliczu porównamy klasyczny kocyk i specjalny otulacz to różnice będą widoczne od razu. Otulacz ochrania ciało dziecko przed wiatrem i chłodem znacznie lepiej, ponieważ nie ma możliwości, że się zsunie lub spadnie. Natomiast klasyczny kocyk w łatwy sposób może się zsunąć, gdy przenosimy łupinę z miejsca na miejsce lub podczas aktywności maluszka.

Reasumując otulacz do nosidełka na lato oraz na zimę jest bardziej praktyczny i funkcjonalny. Umożliwia prawidłowe korzystanie z fotelika samochodowego i jednoczenie nie naraża dziecka na wychłodzenie ciała w czasie podróży.

Zalety korzystania z otulacza do fotelika lub kocyka

Otulacz do fotelika zimowy lub otulacz do fotelika na wiosnę to produkt, który bez wątpienia warto uwzględnić w czasie kompletowania wyprawki dla noworodka. Oto jego zalety:

  • umożliwia prawidłowe korzystanie z fotelika,
  • jest prosty w użyciu,
  • pomaga uniknąć sytuacji, w których dziecko będzie przegrzane,
  • został wykonany z materiałów z certyfikatem,
  • dostępny w różnej kolorystyce,
  • ułatwia podróżowanie z dzieckiem już od pierwszych dni życia.

Podsumowanie: otulacz do fotelika to akcesorium, które zapewnia odpowiednie warunki w czasie podróży

Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje dziecko mogło bezpiecznie podróżować, zdecyduj się na specjalny otulacz do fotelika samochodowego. Ten uniwersalny produkt sprawi, że temperatura ciała maluszka w czasie podróży zawsze będzie odpowiednia. Otulacze do fotelików samochodowych spełniają oczekiwania najbardziej wymagających rodziców i ułatwiają korzystanie z wózków dostępnych w zestawach 3w1. Z łatwością można przełożyć łupinę do bazy z wózkiem, by połączyć spacer z zakupami w zupełnie innej części miasta. To od Ciebie zależy, w jaki sposób zorganizujesz swoją przestrzeń. Współczesne możliwości są ogromne, a otulacz do fotelika samochodowego jest jednym z nich!

Zapoznaj się z naszą ofertą i złóż zamówienie w naszym e-sklepie. Poznaj wysokiej jakości otulacze do fotelików samochodowych, które z pewnością ułatwią również Tobie sprawowanie opieki nad dzieckiem już od pierwszych dni jego życia.

Zarządzaj plikami cookies